No Comments
Jedna z naszych najbardziej popularnych realizacji w Krakowie
Ściany z mchu mogą zagościć w dowolnej przestrzeni w warunkach, w których nie jest możliwa realizacja żywej ściany lub nie masz czasu na pielęgnację roślin zielonych. Ściany z mchu poduszkowego, płaskiego, chrobotka reniferowego mogą zagościć w Twoim wnętrzu, niemal wszędzie przy zerowej konserwacji. 
W ciągu ostatnich kilku lat ściany mchu stały się najgorętszym trendem we wnętrzach.

 

Możliwości kompozycji zielonej ściany, dekoracji z użyciem roślin stabilizowanych jest mnóstwo, ogranicza nas tylko wyobraźnia. Z nami zrealizujesz każdy projekt ! Wykonujemy panele z mchu na wymiar z każdego rodzaju mchu. 

 

Zdecydowaliśmy się na stworzenie wpisu, z Waszymi najczęstszymi pytaniami odnośnie mchu. 
Czy ściany z mchu żyją jak żywe ściany? Czy mech się rozrasta i trzeba go przycinać?
Nasze ściany z mchu nie żyją tak jak nasze tradycyjne żywe ściany z roślinami np. paprocie. Mech był kiedyś żywą, rosnącą rośliną, która została starannie zachowana, aby stworzyć piękne panele, których używamy do stworzenia zielonych ścian z mchu. 
Zatem mech nie rozrasta się i nie trzeba go przycinać. 
Dlaczego mój mech usycha? 
Gdy wilgotność względna powietrza spadnie poniżej 40%,  mech płaski, poduszkowy czy chrobotek reniferowy staje się kruchy.
Wtedy należy go dotykać tylko z najwyższą ostrożnością. Gdy poziom wilgotności wzrośnie powyżej 40%, mech ponownie stanie się miękki.
UWAGA! Może kilkakrotnie wysychać i zmiękczyć bez szkody dla produktu. Nawilżacz powietrza jest zalecany do pomieszczeń, aby utrzymać  produkty stabilizowane przez cały czas miękkie. Nie zaleca się wystawiania produktów na długotrwałe bezpośrednie działanie promieni słonecznych, warunków atmosferycznych lub źródeł ciepła.
Czy barwny mech i produkty z niego wykonane mają zapach?
Zazwyczaj mech reniferowy ma naturalny, leśny zapach. Delikatny zapach może pojawić się w produktach po wyjęciu z opakowania.
Kiedy produkt jest niedawno produkowany i nowy, zapach przedmiotów może być bardziej intensywny, ale z czasem zniknie. Pamiętaj, że każdy doświadcza zapachów indywidualnie. 
Czy muszę podlewać swój panel z mchu?
Nie musisz podlewać go jak roślin, nie są potrzebne też żadne instalacje hydrauliczne do nawadniania. 
Czy kolor mchu barwnego z czasem zniknie?
Mech reniferowy ma zdolności pochłaniania i uwalniania wilgoci z powietrza, przyczepność barwników nigdy nie jest doskonała.
W niektórych przypadkach może to powodować plamy jasnych kolorów na palcach przy dotknięciu. Barwnik nie jest szkodliwy i zmywa wodą z mydłem. Przy stosowaniu się z instrukcją użytkowania kolor przedmiotów pozostanie w idealnym stanie i nie zniknie. Przez długi czas możliwe są pewne zmiany. Mimo że zastosowane barwniki mają maksymalną odporność na światło, wystawienie na ich na bezpośrednie działanie promieni słonecznych może powodować blaknięcie kolorów.
 
Uwaga: zmiany wilgotności powietrza mogą chwilowo nieznacznie zmienić odcień koloru. Im wilgotniejsze powietrze, tym ciemniejszy jest kolor, a im bardziej suche powietrze, tym jaśniejszy kolor
Jak długo produkty z mchu płaskiego/poduszkowego/chrobotka reniferowego pozostają w dobrej kondycji? Jaki jest czas życia? 
Szczerze mówiąc, nie znamy jeszcze długości cyklu życia naszych produktów. Najwcześniejsze produkty  zostały zainstalowane w krajach skandynawskich ponad 10 lat temu i nadal są w dobrym stanie. Przy prawidłowym stosowaniu i we właściwych warunkach produkty mogą trwać ponad 10 lat. 
Czy ściany mchu można zainstalować w dowolnym miejscu?
Krótka odpowiedź jest: prawie wszędzie, poza wyjątkami:
• Nie możesz wystawić ściany mchu na zewnątrz w bezpośrednim świetle słonecznym
• Nie można stawiać mchu w suchym miejscu. Ściany z mchu wymagają minimalnego poziomu wilgotności, aby dobrze wyglądać, około 40 do 70 procent. 
• Nie należy stawiać mchu w pobliżu otworów wentylacyjnych lub klimatyzacyjnych. Podmuchy gorącego lub zimnego suchego powietrza zrujnują go. 
• Nie można stawiać mchu w miejscu, w którym mógłby się zamoczyć (w pobliżu bieżącej wody, kranów, zlewów, fontann itp.). 
MOŻESZ umieścić ścianę mchu w ciemnym miejscu. Nie potrzebują światła, aby rosnąć. Dopóki w powietrzu jest wystarczająco dużo wilgoci, możesz pozostawić ścianę mchu w ciemności na tydzień, jechać na wakacje, wrócić po tygodniu i ściana z mchu będzie wyglądała jak przed wyjazdem. 
Czy potrzebuję wzmocnienia, aby zainstalować ścianę z mchu?
Ani trochę! Ściany z mchu są niezwykle lekkie ze względu na swoje rozmiary, szczególnie w porównaniu z żywą ścianą tej samej wielkości. To kolejna zaleta. 
Czy ściany z mchu są naprawdę całkowicie bezobsługowe? 
Chociaż ściany mchu nie wymagają ciągłej opieki w zakresie nawadniania, przycinania wymagają minimalnego poziomu uwagi.
Oprócz upewnienia się, że ściana mchu otrzymuje odpowiednią ilość wilgoci, należy zaplanować coroczne „dostrojenie” ściany mchu. Technicy mogą sprawdzić, czy ściana jest nadal bezpieczna, a poszczególne panele lub elementy z mchu utrzymują się na miejscu. Należy go wyczyścić, aby usunąć kurz lub przypadkowe pajęczyny, i nałożyć świeżą warstwę środka konserwującego, aby wyglądał jak najlepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *